JSCAST®
Döküm Simülasyonu

“1986’dan beri Japonya’nın en çok satan döküm simülasyon programı JSCAST® ”

Kuma döküm, basınçlı döküm, hassas döküm, Lost Foam, devirmeli döküm gibi tüm döküm proseslerinizde gerçeğe en yakın sonuçlar JSCAST® Döküm Simülasyonu ile artık Türkiye’de!

Doğruluğu ispatlanmış sonuçlarıyla JSCAST®, dökümde başarınızı garanti ediyor!

Speed UP! modülü ile dakikalar içinde sonuç alma seçeneği JSCAST®’ta!

Siz hiç yolluksuz dolum ve katılaşma simülasyonu yaptınız mı? JSCAST®ta bilgisayarınızdaki (CPU) tüm işlemcileri ek bedel ödemeden kullanabilirsiniz! (Örn; 32 çekirdek!)

Speed UP! Modülü ile Dakikalar İçinde Simülasyon

JSCASTⓇ, dünyanın ‘en hızlı döküm simülasyonu’!

Speed UP! modülü sadece JSCASTⓇ’ta! 2 milyon metal elemanlı bir döküm parçasının dolum simülasyonu süresi;

  • 32 çekirdekli iş istasyonunda 3 saat(¹),
  • Speed UP! modülü ile sadece 23 DAKİKA!(²)

(1)JSCASTⓇ’ta CPU sınırlaması yoktur.

(2) NVIDIA® ekran kartlarında geçerlidir. ‘Devir hız devri! Kullanıcımızı kısıtlamak yerine, hızına hız katmak için çalışıyoruz.’

Dökümhanede etkili iletişim için..​

Dökümhanede doğru iletişim ağının kurulabilmesi için; gereken temel şartların sağlanması veya özetle, üretim ekibi ile yönetim ekibinin aynı dili…

Verimlilik için..

Valans Mühendislik’in hedeflerinden biri de, bu kayıpları minimize etmek ve verimli, uygulanabilir, kaliteli çözümleri sunmak ve sektöre kazandırmaktır.

Hatasız döküm için..

Döküm prosesi tasarımına yönelik denenmiş ve doğru yaklaşımımız, günümüzün küresel pazarında olabildiğince rekabetçi…

Döküm tecrübesini biriktirmek, bir know-how kütüphanesi oluşturmak...

Her döküm parçası, yeni bir proje.. Her proje, döküm ekibine yeni bir tecrübe, bir eğitim..

Dökümün ‘kara kutu’su: Kalıp! Acaba içinde neler oluyor?…

Geleneksel veya modern döküm teknikleri ile, istediğimiz iyileştirmeyi yapalım, kalıbın içi bir ‘bilinmez’..

Dünyanın en hızlı simülasyon deneyimi için…

Eşsiz döküm deneyimlerinizi, bilgisayar ekranında döküm parçanıza uygulayarak, deneme-yanılma maliyetlerinizi…

Dünyanın en hızlı ve güvenilir sonuçlar veren döküm simülasyonu JSCAST®, Japon menşeili bir Döküm Simülasyon yazılımıdır.

İlk versiyonu 1986’da “Soldia” olarak piyasaya sürülen yazılım, 1996’da JSCAST adını aldı. Bugün, JSCAST®’ın 19’uncu versiyonu kullanıma sunulmuştur. Bir Japon şirketi olan KOMATSU Ltd. tarafından geliştirilen yazılım, TOSHIBA Makine ve OSAKA Üniversitesi ortak girişimi de dahil olmak üzere sürekli olarak gelişmeye devam ediyor. JSCAST®, Japonya’da “En Çok Tercih Edilen Döküm Simülasyon Yazılımı” unvanını aldı.​

JSCAST® Döküm Simülasyonu’nun öne çıkan özellikleri;

“Başarıya giden yolda, tek eksiğiniz JSCAST® Döküm Simülasyonu!”

Döküm ve proses tasarımı konusunda, yüzlerce kez denenmiş ve doğru sonuç veren yaklaşımımız ile, günümüzün küresel pazarındaki rekabetinize destek olmak için, bilinen kuralların yanı sıra, yepyeni teknikleri de hizmetinize sunuyoruz.

JSCAST® Döküm Simülasyonu ile oluşturduğunuz tasarımlarda; sıvı metalin akışına uyum sağlayacak, doğru geometride döküm parçasının oluşturulması; en uygun yolluk, yolluk girişleri, hava cepleri, soğutma veya ısıtma kanalları yerleşimleri; ihtiyaç halinde sıkıştırma pimi (squeeze pin), vakum kanalları kullanımı veya demir dökümde çıkıcı ve soğutucu yerleşimi; doğru maça malzemesi seçimi, element ilavesi gibi iyileştirmeleri daha en başından kararlaştırarak, karlı çıkacaksınız.

Döküm Simülasyon Programları

Döküm işlemi, endüstriyel üretimde sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Döküm işlemi ile, metaller veya plastikler gibi malzemeler, belirli bir kalıba dökülerek şekillendirilir. Döküm simülasyon programları ise, bu işlemi bilgisayar ortamında gerçekleştirerek, olası hataları önceden tespit etmeye ve iyileştirmeye olanak sağlar. JSCAST® Döküm Simülasyon programı dünyanın ilk döküm simülasyon programı olduğu için (1982 yılında Komatsu Software adı ile) simülasyon sonuçlarındaki doğruluk ve sonuç çeşitliliği rakipsizdir.

Döküm simülasyon programları, malzeme akışı, dolma şekli, soğuma ve katılaşma gibi faktörleri analiz ederek, gerçek dünya uygulamalarında karşılaşılabilecek sorunları tespit eder. Bu sayede, üretim sürecinde ortaya çıkabilecek hatalar önceden öngörülerek, maliyet ve zaman kayıpları önlenir. JSCAST® Döküm Simülasyon programı dünyanın en hızlı (Speed Up modülü yani ekran kartı teknolojisi sayesinde) döküm simülasyon yazılımıdır.

Döküm simülasyon programları, endüstriyel üretimde sıklıkla kullanılan alüminyum, magnezyum, çinko, çelik ve demir döküm gibi alaşımlar için tasarlanmıştır. Bu programlar, karmaşık geometrilerdeki parçaların döküm işlemi öncesindeki davranışlarını simüle ederek, üretim sürecindeki hataları en aza indirir.

Günümüzde pek çok döküm simülasyon programı mevcuttur. Bu programların içinde en iyisi ve en doğru sonuçlar vereni JSCAST® Döküm Simülasyon programıdır.

Döküm simülasyon programları, endüstrideki döküm işlemlerinin daha doğru, verimli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlar. Bu programlar, üreticilerin ürün kalitesini artırmalarına ve maliyetlerini düşürmelerine yardımcı olur.

Kalıbın içinde ne olduğunu bilsek muhteşem olmaz mı?

Döküm Simülasyonu, renkli ekranları izlemek değildir. ​

Bize göre, yazılımlar birer hesap makinasıdır. Ne verirseniz, onu hesaplar. Temel kural, ilk önce dökümü öğrenmektir. Döküm tasarımını doğru yapabilmektir. Bu fikirle yola çıkarak, JSCAST kullanıcısı olan firmalarımız, yazılımla tanışmadan önce, Türkiye’de sadece VALANS tarafından verilen, TÜDOKSAD referanslı döküm eğitimlerimizi almaktadır. 1 yıldan uzun süren eğitimlerimiz ile, önce hesaplayacak, doğru tasarımı yapacak, JSCAST Döküm Simülasyonu ile simüle ederek minimum denemede ideal dökümü elde edeceksiniz.

JSCAST DÖKÜM SİMÜLASYONU

Neden Döküm Simülasyonu Kullanmalıyız?

Hoş geldin 2019 !

Döküm parçasına teklif vermeden önce, simülasyon yapmalı mıyız?

JSCAST® ile kokil döküm, basınçlı döküm, metal enjeksiyon, devirmeli döküm

Eğitimlerimizde, hem dökümü hem de JSCAST döküm simülasyon sonuçlarını öğrenirsiniz.

HPDC - YÜKSEK BASINÇLI DÖKÜM​

Kahvenizi içene kadar, simülasyon sonuçlarınız hazır! Dünyanın en hızlı döküm simülasyonu JSCAST®

Döküm parçanıza, sadece yolluk girişlerini çizerek, dolum simülasyonu yapabilirsiniz.

Türbülans dökümün en büyük düşmanı.. JSCAST döküm simülasyonu ile işinizi şansa bırakmayın!..

JSCAST Döküm Simülasyonu ile bütün bir prosesi simüle edin, dökümün büyüsünü keşfedin..

Yüksek Basınçlı Döküm Simülasyonu’nda Zamak 5 Alaşımı | JSCAST

KUMA DÖKÜM

JSCAST - Kum Kalıba Demir Döküm Simülasyonu (Dolum)

JSCAST® -Kum Kalıba Demir Döküm Simülasyonu (Katılaşma)

JSCAST – Kum Kalıba Döküm, Hassas Döküm, Demir Döküm, Çelik Döküm, Kaybolan Köpük Dökümü

Kullanıcı dostu ara yüzü, zengin dolum ve katılaşma sonuçları ile dünyanın en hızlı döküm simülasyon programı JSCAST®’a ulaşmak, bünyenize katmak, daha fazla bilgi almak ve VALANS’ın başarılı dökümcüler yetiştiren döküm eğitimlerinden yararlanmak için;