VALANS’ın Yüksek Basınçlı Döküm Proje hizmeti NASIL İLERLER? NELER İÇERİR?

Çizim datanız ve kalıp yerleşiminiz bize ulaştıktan sonra ilk olarak ekibimiz tarafından bir fizibilite yapılarak, döküm parçanız incelenir. Bu aşamada size, uygun pres ve proses önerisi sunulur. Alaşım bilgisi, parçanın kalıptaki göz sayısı, döküm parçasının hangi koşulda çalışacağı gibi detaylarda mutabık kalındıktan sonra, öngörülen proje teslim süresi tarafınıza sunulur ve onay sonrası çalışmaya başlarız.

Yüksek basınçlı dökümde, yolluk tasarım hizmetlerimiz ile, döküm parçalarınızı optimize ediyoruz.

VALANS’ta optimize edilen bir yolluk örneğinin orijinal ve optimize görüntüleri

Yeni yolluk sistemi, hava cepleri, ihtiyaç halinde ve prosesinize uygunsa, vakum, soğutma hattı veya sıkıştırma pimi yerleşimlerinden oluşan komple proses tasarımı, en verimli ve sorunsuz baskıyı verecek şekilde ekibimizce tamamlanır. Belirlenen tarihte, ilgili mühendislik ekibinizin de katılacağı bir toplantıda, final datanın JSCAST döküm simülasyonu sonuçları ile birlikte çizim datası ve kullanacağınız optimize proses parametreleri tarafınıza sunulur.

Bu toplantıda, optimizasyon süresince nasıl yol aldığımızı, nelere dikkat ettiğimizi, döküm parçasıyla ilgili hangi kaygıları taşıdığımızı ve çıkabilecek sorunları nasıl çözdüğümüzü de sizinle detaylıca paylaşarak, proje ekibinizin de sürece dahil olması sağlanır. Bu sayede, bilgi kütüphanenize katkı sağlamayı hedefliyoruz. Kalıp üretimi tamamlandıktan sonra, deneme baskıları süresindeki tüm soru veya sorunlarınızda da, VALANS ekibi 7/24 bir telefon uzağınızda olacak.

Günümüzün küresel pazarında yeterince rekabetçi olabilmeniz için, size geleneksel yolluk tasarım tekniklerinden fazlasını sunuyor, dökümde mükemmele en yakın şartları hedefliyoruz.

Proje hizmetimiz dahilinde verdiğimiz hizmetlerden bazıları