Proje Hizmetleri

VALANS’ın Yüksek Basınçlı Döküm Proje hizmetinden neden yararlanmalısınız?

Datanız ve kalıp yerleşiminiz bize ulaştıktan sonra ilk olarak ekibimiz tarafından bir fizibilite yapılarak, döküm parçanız inceleniyor. Bu aşamada size, uygun pres ve proses önerisi sunuluyor. Alaşım bilgisi, parçanın kalıptaki göz sayısı, döküm parçasının hangi koşulda çalışacağı gibi detaylarda mutabık kaldıktan sonra, öngörülen proje teslim süresi tarafınıza sunuluyor ve onay sonrası çalışmaya başlıyoruz.

Yeni yolluk sistemi, hava cepleri, ihtiyaç halinde ve prosesinize uygunsa, vakum, soğutma hattı veya sıkıştırma pimi yerleşimlerinden oluşan komple proses tasarımı, en verimli ve sorunsuz baskıyı verecek şekilde ekibimizce tamamlanıyor.  Belirlenen tarihte, ilgili mühendislik ekibinizin de katılacağı bir toplantıda, final datanın simülasyon sonuçları ile birlikte çizim datası ve kullanacağınız optimize proses parametreleri tarafınıza sunuluyor.

VALANS’ta optimize edilen bir yolluk örneğinin orijinal ve optimize görüntüleri

Bu toplantıda, optimizasyon süresince nasıl yol aldığımızı, nelere dikkat ettiğimizi, döküm parçasıyla ilgili hangi kaygıları taşıdığımızı ve çıkabilecek sorunları nasıl çözdüğümüzü de sizinle detaylıca paylaşarak, proje ekibinizin de sürece dahil olması sağlanarak, bilgi kütüphanenize katkı sağlamayı hedefliyoruz.

Kalıp üretimi tamamlandıktan sonra, deneme baskıları süresindeki tüm soru veya sorunlarınızda da, VALANS ekibi 7/24 bir telefon uzağınızda olacak. Yüksek basınçlı dökümde, yolluk tasarım hizmetlerimiz ile, döküm parçalarınızı optimize ediyoruz.

Günümüzün küresel pazarında yeterince rekabetçi olabilmeniz için, size geleneksel yolluk tasarım tekniklerinden fazlasını sunuyor, dökümde mükemmele en yakın şartları hedefliyoruz.

Proje hizmetimiz dahilinde verdiğimiz hizmetlerden bazıları:

  • Fizibilite Analizi
  • Yolluk Tasarımı
  • Makine Kilitleme Hesaplamaları
  • Termal Denge Analizi
  • Hava Çıkış Kanalları Tasarımı
  • Proses Simülasyonu
  • Kalıp Tasarımı vb.

 

 

Scroll Up