Verimlilik için...

Döküm prosesinde, hammaddeden başlayıp, gereksinimleri karşılayan döküm parçasına ulaşıncaya kadar gereken enerjinin en büyük kısmı sıvı metal eldesi sırasında harcanıyor. Elbette, kaybedilen enerjinin bir kısmı, alınan önlemler ile prosese geri kazandırılabilir veya en aza indirgenebilir. Bu doğal sürece müdahale etmek, bir noktaya kadar mümkün.

Bu durumda, enerji verimliliği için hedeflenen potansiyel geliştirmeler, kalıp dizaynında gizleniyor. Dünyanın en hızlı döküm simülasyon yazılımı olan JSCAST® sayesinde, daha teklif verme aşamasında, zamandan tasarruf sağlayarak, projenize hız kazandırmak ve işe kazançlı başlamak iyi bir başlangıç olacak.

Örneğin, JSCAST® ‘ta bulunan gelişmiş döküm simülasyon teknolojilerinden yararlanarak, kalıp geometrisini iyileştirebilir ve daha hafif bir yolluk sistemi elde edebilirsiniz. Bu sayede daha az maden eritecek, azalan yolluk, besleyici, hava cebi kütlesi sayesinde, daha az hurdayla karşı karşıya kalacaksınız.

JSCAST®, dökümcünün yeni alaşımlar denerken, tasarım ve geliştirme maliyetlerinden tasarruf etmelerini sağlar. JSCAST®’a entegre olarak bulunan JMatPro® alaşım hazırlama yazılımının desteği ile, yeni alaşımlarınızı, dökümhaneden önce, ofisinizde, bilgisayarınızda hazırlayabilirsiniz, döküm sonuçlarına etkisini, karşılaştırmalı olarak test edebilirsiniz.

JSCAST’ta alaşım elementleri değiştiğinde, simülasyon sonuçları da değişir!

JSCAST Döküm Simülasyonunda optimize ettiğiniz yeni ve verimli kalıp dizaynınız ile, dökümde çevrim süresini kısaltabilir; üretim verimliliğinizi artırabilirsiniz. Bu sayede, işçilikten, elektrikten, makine maliyetlerinden elde edeceğiniz tasarrufları da sayarsak, çok avantajlı bir prosese sahip olmanız hiç de zor değil.

JSCAST Döküm Simülasyonu ile, Japon teknolojisini sizinle buluşturan VALANS’ın başlıca hedefleri, sürekli iyileştirme felsefesiyle, prosesinizdeki kayıpları minimize etmek, verimli, uygulanabilir, kaliteli çözümleri sunarak, bu çözümleri alışkanlığınız haline getirmek ve döküm sektörüne fayda sağlamaktır.

Döküm ve proses tasarımı konusunda, yüzlerce kez denenmiş ve doğru sonuç veren yaklaşımımız ile, günümüzün küresel pazarındaki rekabetinize destek olmak için, bilinen kuralların yanı sıra, yepyeni teknikleri de hizmetinize sunuyoruz.

 JSCAST Döküm Simülasyonu kullanarak oluşturduğunuz tasarımlarda, sıvı metalin akışına uyum sağlayacak doğru geometriye sahip döküm parçasının oluşturulması, en uygun yolluk, yolluk girişleri, hava cepleri, soğutma veya ısıtma kanalları; ihtiyaç duyulması halinde sıkıştırma pimi (squeeze pin), vakum kanalları kullanımı veya demir dökümde çıkıcı ve soğutucu yerleşimi, doğru maça malzemesi seçimi, element ilavesi gibi iyileştirmeleri, daha en başından kararlaştırarak, karlı çıkacaksınız.

JSCAST Döküm Simülasyon programı ile, siz de kalıplarınızı optimize edin,
üretim verimliliğinizi artırın, fark yaratın!