Dökümhanede Etkili İletişim için...

Dökümcünün hedefi, şüphesiz, döküm kalitesi yüksek, istenilen özelliklere sahip, ideal döküm parçasına ulaşmak. Biliyoruz ki, tasarımcıdan, operatöre kadar tüm ekibin çabası bunun için.

‘Döküm hataları, bu işin gereği’ veya ‘bu parça daha iyi dökülemez’ cümlelerini kabullenme devri artık kapandı.

‘Döküm hataları, bu işin gereği’ veya ‘bu parça daha iyi dökülemez’ cümlelerini kabullenme devri artık kapandı.

Yolluk çizmeden, sadece döküm parçasını JSCAST®’ta dolum ve katılaşma simülasyonu yapabileceğinizi biliyor musunuz?

Hataların oluş nedenleri iyi bilinir ve zamanında gerekli önlemler alınırsa, tek seferde başarılı döküme ulaşmak artık hayal değil.

JSCAST Döküm Simülasyonu, kapsamlı ve doğru sonuçları, 1986’dan beri dökümcülük alanında edindiği tecrübesi, Osaka Üniversitesi ve Toshiba’nın da ortak girişimi olan dev yazılım geliştirme ekibi ile dökümcülere eşsiz bir simülasyon deneyimi sunmak için çalışmaya devam ediyor.

Çeşitli döküm yöntemlerini simüle ederek, kullanıcılarına çözümler sunan JSCAST Döküm Simülasyonu, döküm parçasının dolum ve katılaşma simülasyonlarını yaparken; gaz ve çekinti porozitesi, kalıp yüzeyindeki yapışmalar, soğuk birleşmeler, hava sürüklenmeleri, kum sürüklenmeleri, ısıl gerilmeler, deformasyonlar gibi çeşitli döküm hatalarını da tespit ederek, dökümcüye, daha tasarım aşamasında rehberlik ediyor. Geliştirici ekip, görsel şölenlerden çok, içeriğe, fonksi­yonelliğe, doğru sonuç göstermeye odaklanmış.

JS­CAST’ta eğer bir özellik varsa, gerçekten çalışıyordur ve sonuçları proseste kullanılabilir.

JSCAST, hava ceplerinin etkinliği, kalıp içinde sıkışan havanın miktarı, kalıp dolumu sırasında sıvı madenin hızları gibi proses için gerekli ipuçlarını size sunarakdolum analizinde kolaylıklar sağlıyor. Parça katılaşırken döküm sistemindeki sıcaklık dağılımı, geç ve erken katılaşan bölgeler, döküm parçasının modül hesabı ve besleyici analizleri de kullanımınıza sunulmuş diğer özelliklerden bazıları.

Döküm simülasyonu yapıldığında ve hatasız döküm için gerekli tüm tedbirler zamanında alındığında, deneme dökümlerine ayrılan süre ve iş gücü de kısalacaktır. Bu sayede, sorunsuz döküm tasarımınız ile bir an önce seri üretime geçerek, verimli, başarılı ve dolayısıyla kazançlı bir döküm deneyimi yaşayacaksınız.

Yanlış tespitler, yanlış kararlara ve verimsiz üretime neden olur. JSCAST ile, daha tasarım aşamasında minimize edilen döküm hataları, standardize edilen proses aşamaları sayesinde, tekrarlayan sorunlarla uğraşmak yerine, size kalan değerli zamanınızı, firmanıza yeni kazançlar sağlamak için harcayabilirsiniz.

Tek seferde hatasız döküm, artık hayal değil.

Sadece JSCAST’ta bulunan bazı döküm sonuçları ile, döküm hatalarını dökmeden önce tespit edin, bir adım önde olun!