COPROMEC Piston-Ring-Adaptör

COPROMEC PİSTON

COPROMEC piston, alaşımın etkisine ve maruz kaldıkları termal şoklara karşı daha büyük bir direnci garanti etmek için tavlanmış ve nitrürlenmiş çelikten yapılmıştır.

Piston ucunun ön kısmında sıvı metalin bakır ringin altına akmasını ve orada katılaşmasını sağlamak için kanallar veya delikler vardır, bu da hazne ile ring arasında sabit bir sızdırmazlık sağlar. Daha iyi dayanım sağlamak için piston ucunun ön yüzü adaptör tarafından desteklenir.

Kullanım koşullarına ve müşteriye özel taleplere göre standart pistonların yanı sıra, farklı piston tiplerimizi tavsiye ediyoruz.

 • Standart modelimiz olan bir veya iki ringli çelik piston
 • Yolluk topuğunun, her zaman kalıptan ayrılabilmesini garanti etmek için, üç plakalı kalıplar için geliştirilen piston.
 • Otomatik yağlama sistemine uyumlu piston
 • Güçlü vakum sistemi için özel segmanlı piston
 • Aynı performans ile, topuk hacminden metal tasarrufu sağlayan piston
 • Bakırın termal iletkenliğinden yararlanmak amacıyla, daha iyi bir soğutma için kafada bakır geçmeli (insert) piston.
Bakır ve çeliğin benzersiz özelliklerini birleştirerek, yüksek performanslı ve eşsiz bir ürün tasarladık.

COPROMEC RING (SEGMAN)

Neden COPROMEC Ring kullanmalısınız?

Bakır ringlerin genleşmesi sayesinde, hazne mükemmel yalıtıldığı için, 3. Fazın etkinliği artıyor. COPROMEC ringli piston sistemleri vakum için özel üretilen çift ringli piston sistemi ile 20 mBar’ın bile altında benzersiz bir dip vakum deneyimi yaşatıyor.

Nasıl Segman Seçerim ?

COPROMEC ringlerinden hangisinin seçilecegi, vuruş sisteminizin ihtiyacına uygun olarak belirlenip, prosesinize dahil edilmektedir.

Örneğin, 90 mm ve daha düşük COPROMEC Lite seri piston çaplarında tek ringli sistem, büyük çaplı COPROMEC Standart seri pistonda, piston kolunu desteklemek için iki ringli sistem önerilecektir.

COPROMEC ADAPTÖR

200.000 baskı garantisi ile benzersiz tasarımlı COPROMEC adaptör, daha verimli bir soğuma sağlıyor. Kalite, enerji verimliliği ve maliyet avantajı açısından daha büyük hedeflere ulaşmak isteyen tüm basınçlı dökümcülere kolaylıklar sağlamak için geliştirildi.

 • Copromec adaptör, yüksek mukavemetli tavlanmış çelikten yapılmıştır.
 • Pistonu, piston koluna bağlar, özel yapısı sayesinde pistonun ön yüzünü destekler .
 • Gövdesindeki delikler ve kanallar, etkili soğutma sağlar.
 • Adaptörün soğutma devresinin tasarımı, çok yüksek sıcaklıklarda bile verimli soğutma sağlar.
 • Vidalı yapısı ile ile pistona sabitlenir. (İlave kilitlenme destek mekanizması da mevcuttur.)

COPROMEC PİSTON KOLU

COPROMEC piston kolu, yüksek mukavemetli tavlanmış çelikten üretilir. Boyutları ve özellikleri ihtiyaca uygun ve hassas şekilde işlenen piston kolunun üzerinde soğutma suyu için bir giriş ve bir çıkış deliği bulunmaktadır. Su dağıtıcısı yüksek kaliteli paslanmaz çelikten yapılmıştır ve piston kolunun orta deliğine yerleştirilmiştir. Amacı, pistonu soğutmak için piston kolunun başlangıcından suyu alarak pistonun ucuna kadar taşımaktır.

COPROMEC piston kolu, COPROMEC’in patentli ve sektörde çığır açan yağlama sisteminin en önemli elemanlarından biridir. Piston kolu, yapısında entegre olan yağ sistemi sayesinde, yağı pistonun önüne kadar taşır. Bu eşsiz tasarım, tüm vuruş elemanlarının ömrünü uzatmak için tasarlanmıştır.

Daha fazla bilgi için, COPROMEC Yağlama Sistemi bölümünü inceleyebilirsiniz.