COPROMEC Hazne

COPROMEC hazneler, temperlenmiş ve nitrürlenmiş çelikten imal edilir. Yüksek sıcaklıklara, termal şoklara, alaşımların yüksek aşındırıcılığına ve kalıp döküm işlemi sırasında gelişen yüksek basınçlara dayanacak şekilde, standartlara uygun şekilde tasarlanır ve üretilir. Mühendislerimizin kapsamlı deneyimi sayesinde COPROMEC, tasarım ve sertifikalı malzemelerin seçiminden işleme ve ısıl işlemlere kadar üretim sürecinin her aşamasında önemli bir bilgi birikimi geliştirmiştir.

Neden COPROMEC hazne kullanmalısınız? 

COPROMEC öneriyor; COPROMEC’in, termoregülasyonlu hazne sistemi, sıcaklığı kontrol etmeyi ve termal şokların neden olduğu deformasyonları önlemeyi mümkün kılar.  Termoregülasyonlu hazne kullanıldığında, haznenin kullanım ömrü uzar, bunun yanı sıra, birlikte çalıştığı vuruş grubundaki diğer elemanların da kullanım ömrü uzar.

COPROMEC Hazne tek parçadır:

Özel işleme ile, ek bileşenler olmadan tek parça katı çelikten üretilmiştir. Tek parçalı hazne, kalitelidir, ekonomiktir. Çünkü hata oranını azaltır. Tüm COPROMEC vuruş grubunun kullanım ömrünü olumlu yönde etkiler. Tüm yüksek basınçlı döküm projelerinizde tek parça hazne kullanmanızı tavsiye ediyoruz. (Deneme dökümleriniz dahil.)

COPROMEC değiştirilebilir hazne gömleği

Haznenin erozyona en çok maruz kalan kısmı döküm deliğinin altında bulunur, bu erozyonun hazneye kısa sürede zarar vermemesi için, COPROMEC değiştirilebilir hazne gömleği kullanılmasını tavsiye ediyoruz. Hazne gömleğinin ömrü sona erdiğinde, kolayca değiştirilerek döküme devam edilir.
  • Maliyet avantajı sağlar. Hazneyi değiştirmek yerine, gömleği değiştirip, hasarı sıfırlayabilirsiniz.
  • Gömlek değişimi, kullanıcı tarafında kolaylıkla ve kısa sürede gerçekleştirilebilir.
  • Uzun dayanım göstermesi için gömlekler (insert), daha yüksek alaşımlı çelikten imal edilir.

COPROMEC SOĞUTMA CEKETİ

COPROMEC Soğutma Ceketi, bağlantıları yanlarda konumlandırılmış, içinde soğutma devresi bulunan silindirik çelik bir kasadan oluşur. Hazne, mekanik ve termal stres kombinasyonu nedeniyle döküm sırasında şiddetli aşınmaya maruz kaldığında veya entegre bir termoregülasyon devresi oluşturmayı mümkün kılmayan bir kalınlığa sahip olduğunda kullanılması önerilir. Hazneye özel üretilir ve ikisi arasında en iyi ısı alışverişini garanti etmek için kilit mekanizması ile sıkıca sabitlenir.