KeyCreator: Kalıp Tasarımındaki Gizli Avantaj

KeyCreator: Kalıp Tasarımındaki Gizli Avantaj

“KeyCreator kullanarak yapabildiklerimden müşteriler çok etkileniyor. Gözleriyle görene kadar, bunun ne kadar güçlü bir araç olduğunun farkında olmuyorlar. İnsanlar, tasarım ağacı kullanarak değiştirilebilen bir model oluşturmak için harcanan zaman ve enerjiye o kadar alışmışlar ki, KeyCreator’daki bir yüzey değişikliği için sahip olunan özgürlüğü bilmiyorlar.”

Özgür bir tasarımcı olmak, benzersiz bir dizi beceri ve tabi araç destek gerektirir. Bu rol, çoğu kez çizim ve modellemenin çok ötesine, bir fikri var etme sürecindeki bir yardımcının ihtiyacına kadar uzanır. Bunu, çelik imalatından yüksek teknolojiye kadar değişen sektörlerdeki müşterileri için çalışmalarını onlarca yıldır sürdüren Pacific Design Service’in (PDS) sahibi Bob Haskin’e sormanız yeterli. Yıllar boyunca, makine mühendisliği yeteneğini, büyük baskı makinelerinden karmaşık plastik parçalara kadar her şeyi tasarlama deneyimiyle birleştirdi ve karşısına çıkan tasarım zorluklarını karşılamak için yaratıcı çözümlerden oluşan bir cephanelik oluşturdu.

İyisiyle kötüsüyle onlarca yıllık bu deneyim ile, Bob bir konsepti tasarımdan gerçeğe dönüştürürken, müşteri ile arasında esneklik sunan benzersiz bir araç setine ihtiyaç duyduğunu söylüyor. CAD yazılımının sıkça kullanıldığı günümüzden önceki zamanlarda çizim masasında gecelerce sabahlamış olabilir, ancak Bob her zaman en son tasarım teknolojisine talip olmuştur. Katı modellemenin ilk uygulayıcılarından biri olan Bob, yıllar boyunca tanınmış yazılımların çoğunu kullandı, ancak her seferinde, özellikle bir projenin ön tasarım aşamasında, tercih ettiği silah olarak KeyCreator’a geri döndü.

Bob’a göre, KeyCreator’ı bu kadar güçlü bir araç yapan ve onu diğer tüm CAD uygulamalarından ayıran özellik, doğrudan modelleme yeteneğidir. Bob zorluklara her açıdan yaklaşabilmeyi seviyor ve KeyCreator ona tam da bunu yapma özgürlüğü veriyor.

“KeyCreator ile tasarım ağacı kullanan bir yazılımı kıyaslamam mümkün değil. İstediğin an, istediğin değişikliği yapabilmek büyük bir özgürlük. Diğer yazılımlarda bunu yapamıyorum. Çünkü her bir özelliğe geri dönüp yeniden düzenlemem gerekiyor. KeyCreator ile şu anda çalışıyorsunuz, her şeyi yapmakta özgürsünüz.”

“KeyCreator olmadan, bu tasarımları bu kadar hızlı oluşturmamın hiçbir yolu yok. Tasarımımın hızı, bir parçayı kesme ve kırma, örneğin bir delik açıp değiştirebilme, bir katıdan bu geometriyi çıkarabilme, kendi katmanına koyabilme, değişiklikler yapabilme, ve hepsini birkaç dakika içinde yapabilme becerisine dayanmaktadır. Bu tür işleri başka hiçbir sistemde yapamam. Denedim ama başka hiçbir şey KeyCreator ile sahip olduğum esneklik ve özgürlüğe yakınından bile geçmiyor.”

Scroll Up